Šioje pamokėlėje kalbėsime apie tai, kaip gauti teisingus atsakymus ir juos suprasti. Nors nors pamokėlės pavadinimas “Švytuoklės programavimas”, tačiau iš praėjusios pamokėlės jau žinote, kad pati švytuoklė tėra įrankis pasiekti mūsų pačių pasąmonėje esančią informaciją. Taigi iš tiesų mes programuosime ar instruktuosime savo pačių pasąmonę.
Pagrindiniai atsakymai, kuriuos duoda švytuoklė yra TAIP ir NE. Visus klausimus švytuoklei kol kas formuluosime taip, kad ji galėtų duoti aiškų taip arba ne atsakymą. Dabar mums reikia sutartinio ženklo kaip švytuoklė rodys vieną ir kitą atsakymą. Svarelis dažniausiai juda tokiomis kryptimis:
- pagal laikrodžio rodyklę,
- prieš laikrodžio rodyklę
- aukštyn-žemyn (na gal labiau į priekį-atgal, bet manau jūs supratote)
- į kairę- į dešinę arba įstrižai į kairę- įstrižai į dešinę
Galimi du variantai – jūs paklausite švytuoklės kaip atrodo jos TAIP ir kaip atrodo jos NE, arba patys jai nurodysite kaip turi atrodyti vienas ir kitas atsakymas. Paimkite švytuoklę į kairę ranką (bus sunkiau įprasti, bet kai įgusite atsakymai bus aiškesni). Virvelę galite laikyti tarp nykščio ir rodomojo piršto. Tačiau yra nuomonių, jog atsakymai būna tikslesni jei virvelę vieną ar du kartus apsuksite apie rodomojo piršto galą, taip kad svarelis kabotų nuo smiliaus nago pagrindo žemyn. Alkūnę atremkite į stalą ir susikaupkite.
Dabar galite mintyse kartoti Taip, pajusti teigiamo atsakymo kokybę ir liepti švytuoklei parodyti taip ženklą, arba galite pačios visa savo esybe jausdamos Taip parodyti švytuoklei kaip ji turės judėti duodama tokį atsakymą. Tą patį analogiškai pakartokite su Ne atsakymu.
Kadangi būsite išnaudojusios tik du iš galimų 4 judesių galite įtraukti ir dar du atsakymus reiškiančius “Atsakymo į taip užduotą klausimą nėra” ir “Atsakymo į šį klausimą nėra”. Pirmu atveju galite pakeisti klausimo formuluotę, paklausinėti per aplink, detalizuoti klausimą, antruoju atveju jūsų pasąmonė tiesiog nežino atsakymo, todėl kad ir kaip klausinėtumėte negalės jo duoti.
Baigusios programavimą atlikite patikrinimą – užduokite du klausimus į kuriuos tikrai žinote atsakymą būsiant Taip ir Ne. Pavyzdžiui “Ar mano vardas (sakykite savo vardą)?” ir “Ar aš esu moteris/vyras (sakykite priešingą nei esate)?” Programavimą reikėtų atlikti su kiekviena nauja švytuokle. Darsyk priminsiu, kad švytuoklės svoris, dydis ir virvelės tipas bei ilgis išties daug reiškia, tad jei nesiseka su iena švytuokle – paeksperimentuokite keisdamos virvelės ilgį, o jei tai nepadės ir pačią švytuoklę.
Aš turiu mielą bronzinukę ant virvelės ir puikiai su ja draugauju laikydama ant maždaug mano delno ilgį atitinkančio ilgio virvelės. Turiu ir nepaprastai gražią kvarco kristalo švytuoklę ant grandinėlės, kuri man niekaip neveikia, nepavyksta su ja (savimi) susitarti dėl atsakymų. Ką padarysi, gal su laiku rasiu sprendimą šiai problemai ir ją prisijaukinsiu.
Toliau švytuoklės pamokėlių serijoje kalbėsime apie sudėtingesnius atsakymus ir švytuoklės diagramas, o taip pat apie mitus, kuriais apipintas švytuoklės naudojimas.
Pasidalinkite savo nuomone: