Kvapai sugeba pakerėti, sujaudinti, nuraminti, o kartais ir sukelti galvos skausmą. Veikdami pasąmonę jie išjudina ir pažadina seniai užmirštus prisiminimus ir jausmus. Mokslininkų teigimų būtent uoslė padeda mums išsirinkti mylimąjį ar mylimąją. Mažos paslaptys dideliam malonumui sukurti – išsirinkite sau tinkantį aromatą.
Kvepalų įsigijimas – tai šventė. Juos renkantis nereikėtų skubėti, skirkite tam kelias dienas. Pirkti kvepalų eikite gerai nusiteikę, geriausia ryte, nes šiuo metu uoslė yra jautriausia. Pasistenkite niekuo nekvepėti, nei kvepalais, nei stipriau kvepiančiomis kosmetikos priemonėmis, tuomet rinkdamiesi kvepalus būsite objektyvesni ir išvengsite kvapų susimaišymo. Pasirinkite dvejus ar trejus kvepalus pabandymui. Įsidėmėkite, kad gerai įvertinti sugebėsite tik pirmuosius tris kvapus.
Kvapas – tai neįžiūrimai smulkių dalelių debesis, kurias atpažįsta mūsų uoslė ir akimirksniu apie tai praneša smegenims. Nepasitikėkite mėginiams skirtomis popieriaus juostelėmis. Pakvėpintas jas įsidėkite į rūbų kišenę ar rankinę ir pauostykite vėliau. Tikrasis kvapas atsiranda kvepalams susilietus su oda, todėl jos neturėtų kvepėti muilu ar kremu. Pakvėpinkite vienos rankos viršutinę plaštakos dalį. Šioje vietoje neturi būti laikrodžio ar apyrankės, nes metaliniai daiktai, kontaktuodami su oda, suteikia jai specifinį kvapą. Taip pat pavalgius aštraus maisto, kvepalai ant jūsų odos gali skleisti stipresnį aromatą. Sausu šaltu oru kvepalų kvapas būna ne toks intensyvus, kaip drėgną ir šiltą vasarą.
Geriausiai kvapai išsilaiko tose vietose, kur lengvai apčiuopiamas pulsas ar geriausiai išsilaiko šiluma. Todėl mėgiamiausios kvėpinimo vietos – ant ausų spenelių, alkūnių sulenkimų, vidinės šlaunų pusės, krūtinės, kulkšnių. Plaukai taip pat gerai sugeria ir ilgai išlaiko aromatą. Viena garsiausių 20 a. mados kūrėjų Koko Šanel mėgo kartoti, kad kvėpinti reikėtų tas vietas, kur norisi būti būčiuojamai.
Kad kvapas išliktų ilgiau, papurkškite kvepalų į orą ir įženkite į aromato debesį – jis apgaubs jus nuo galvos iki kojų. Deja tai neekonomiška. Tepant ant tam tikrų kūno vietų, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad aromatas kyla nuo apačios į viršų. Naudojant šią mažą gudrybę kvepalų aromatas išsilaikys porą valandų ilgiau.
Su metais uoslė silpnėja. Todėl vyresnio amžiaus moterys kvėpinasi truputį daugiau, nei jaunos. Bet kuriuo atveju nepersistenkite, nes per stiprus aromatas viešoje vietoje gali papiktinti ne mažiau nei prakaito kvapas. O ir alergiškų žmonių šiais laikais padaugėjo.
Kvepalai sensta ir genda kaip ir bet kuri kita kosmetikos priemonė. Todėl kvepalus ypatingoms progoms pirkite mažesnio tūrio buteliukuose, nei skirtus kvėpintis kasdien. Jei skystis sutirštėjo, pasikeitė spalva ar kvapas, tai ženklas, kad kvepalai sugedo. Ne tik laikas gadina kvepalus, bet ir netinkamos laikymo sąlygos. Nepatartina kvepalų laikyti vonios kambaryje, nes jiems kenkia dažni temperatūros svyravimai, taip pat kvepalams kenkia ir tiesioginė saulės šviesa. Atidarytų kvepalų kvapas pasikeičia jau po poros mėnesių, todėl nekaupkite kvepalų, o jais kvėpinkitės ir mėgaukitės.
Pasidalinkite savo nuomone: